Son güncellenme :07.03.2017 12:10
Düziçi Erdem Gazetesi

Anasayfa > Osmaniye > AK Parti Milletvekilleri ve Yöneticileri OGC’yi ziyaret etti

07.03.2017 Sal, 12:10

AK Parti Osmaniye Milletvekilleri Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu, İl Başkanı Hamza Tor, Merkez İlçe Başkanı Cihat Yılmaz ile birlikte referandum çalışmaları çerçevesinde Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’ni (OGC) ziyaret ettiler. Ziyarette 16 Nisan’da yapılacak referandum hakkında bilgilendirme yapıldı.
Referandum için artık start verildiğini belirten AK Parti İl Başkanı Hamza Tor, “Biz de Osmaniye’de teşkilat olarak milletvekilleri ile il, ilçe, gençlik kolları ve kadın kolları yönetimi ile birlikte başarılı bir sonuç alabilmek için sahaya indik.
Ziyaretlerimizde Anayasa’da değişiklik yapılacak 18 maddeyi anlatıyoruz ve niçin ‘evet’ denmesi gerektiğini izah ediyoruz. Bugün de burada bu konuda siz değerli basın mensupları ile görüşmeye geldik. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ederim” dedi.
16 Nisan’da yapılacak referandumda Cumhurbaşkanlığı ve hükümet sistemi değişikliğinin halkın onayına sunulacağını ifade eden Milletvekili Suat Önal, şunları söyledi: “Yine her zamanki gibi son söz milletimizin olacaktır. Ancak bizler de niçin ‘evet’ denmesi gerektiğini çok iyi anlatmalıyız.
Bu sistem değişikliği ile daha güçlü hükümetler olacak. Artık koalisyon hükümetleri olmayacak. Geçmiş tarihlerdeki koalisyon hükümetleri ile güçlü iktidarların olamadığını gördük.
Ben meclisteki görevim gereği Avrupa’daki birçok ülkenin seçimlerinde gözlemci olarak görev aldım.
Oralardaki görüşmelerimde de koalisyon hükümetlerine karşı olunduğuna şahit oldum. İnşallah bu sistemin ülkemiz ve milletimiz için ne kadar faydalı olduğunu vatandaşlarımıza en iyi şekilde anlatacağız. Ben bu toplantıya katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.”
Basının bir milletin önderi olduğunu, halkın sesi, kulağı ve gözü olduğunu vurgulayan Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ise, “Sizlerin yapıcı eleştirilerinize her zaman açık olduk ve olacağız.
Çok partili sisteme sahip ülkemizde, halkın iradesine her zaman önem verdik.
Ancak kısa süreli ve çekişmeli koalisyon hükümetlerinin bu ülkeye verdiği zararı yine milletimiz çekmiştir. Bu Anayasa değişikliği maddeleri yine halkın iradesi ile oluşmuş meclisimizdeki partilerden AK parti ve MHP’nin çalışmaları ile hazırlandı. Yine sistem gereği Cumhurbaşkanı’nı halk seçecek. Milletvekillerini de halk seçecek.
Bundan başka güzel demokrasi olur mu? Bizler halkımızın vereceği karara saygılıyız” diye konuştu. Milletvekili Durmuşoğlu daha sonra referandumda oylanacak 18 maddeyi anlattı.
Diğer yandan konuşmacılar bu süreçte ve daha önceki terör ile mücadele ve 15 Temmuz sürecinde desteklerini esirgemeyen MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye de teşekkür ettiler.
Ziyaretten dolayı teşekkür eden OGC Başkanı İsrafil Avcı, basın olarak halkı bilinçlendirme konusunda üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapacaklarını söyledi.Ali Celal KAYMAK

Yorum Yap

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.